Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

PAYPAL HAKKINDA...

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1 PAYPAL HAKKINDA... Bir 20.01.08 20:59

Arkadaşlar istek üzerine paypal hakkında bilgi veriyorum umarım yeterli olur sorularınızıda elimden geldiği kadarıyla cevaplayacağım...öncelikle kısa bir tanıtım sonra ise kullanımı hakkında bilgi vermeyi uygun gördüm...
PayPal, e-posta adresi olan herkesin güvenli bir şekilde para gönderip alabilmesine olanak sağlayan alternatif bir ödeme sistemidir. Bu sistem bazı e-ticaret sitesi tarafından temel ödeme sistemi (eBay-www.ebay.com gibi), birçokları tarafından da alternatif ödeme sistemi olarak desteklenmektedir.
PayPal 56 ülkeden kullanıcı kabul etmektedir. Bu ülkeler kullanıcıların PayPal hesaplarında biriken parayı alma alternatiflerine göre dört gruba ayrılır.Birinci grupta bulunanlar biriken paralarını kendi ülkelerindeki yerel banka hesaplarına veya ABD'de bulunan banka hesaplarına aktarabilirler.
İkinci gruptaki ülkelerdeki kullanıcılar biriken paralarını ABD'de bulunan banka hesaplarına aktarabilir veya çek olarak talep edebilirler.
Türkiye'nin de içinde bulunduğu üçüncü gruptaki ülkelerin kullanıcıları biriken paralarını sadece bir ABD bankasındaki hesaplarına aktarabilirler.Dördüncü gruptaki ülkelerin kullanıcıları ise PayPal ile sadece para gönderimi yapabilirler, para alamazlar.
E-posta adresinizi kaydederek sisteme üye olduğunuzda PayPal sizin için bir sanal cüzdan açar. Hesabınızı aktifleştirip sanal cüzdanınızdan ödeme yapabilmek için öncelikle bir banka kartınızı PayPal hesabınıza kaydetmeniz gerekiyor.
PayPal sisteminde aşağıdaki para birimlerinde para gönderebilir veya alabilirsiniz.
Amerikan Doları
Kanada Doları
Euro
Sterlin
Yen
Avustralya Doları
Ancak bu para birimleri arasında çevrim yapmak istediğinizde PayPal döviz paritesinin belirli bir yüzdesi (şimdilik %2.5) kadar kesinti yapar.
Üyelik İşlemleri
Not: Paypal e sadece kredi kartı sahibi olan kişiler üye olabilir.
Kişisel Hesap (Personal Account)
Bu hesaba sahip kullanıcılar PayPal ile ücretsiz para gönderimi yapabilirler. Ancak kredi kartı veya ATM kart ile yapılan ödemeleri alamazlar.
Öncelikli Hesap(Premier Account)
Bu hesaba sahip kullanıcılar kişisel hesaptaki işlemlere ek olarak PayPal ile kendilerine kredi kartı veya ATM kart ile yapılan ödemeleri belirli bir kesinti ile alabilirler. Ayrıca kendi Internet siteleri üzerinden ödeme kabul edebilir ve PayPal sepet sistemini kendi sitelerine ekleyebilirler.
Bu hesap türünde ayrıca kendi e-ticaret sitesinden PayPal ödeme sistemi ile satış yapacak kullanıcılar için raporlama, sunucu bağlantısı sayesinde gerçek zamanlı ödeme doğrulama imkanı ve ödeme sisteminizi daha güvenli hale getirmenize olanak sağlayacak bilgiler yer almaktadır.
Ticari Hesap (Business Account)
Bu hesaba sahip kullanıcılar Öncelikli Hesap taki özelliklere ek olarak kendi şirket adınızla iş yapabilmenizi sağlar. Farklı seviyelerde birden çok kullanıcı ile hesabınızı yönetebilirsiniz.

paypal kullanımı

1- http://www.paypal.com adresine giriyoruz. Sitenin sağ tarafından bulunan Sign Up Now! butonuna tıklıyoruz2- Bu bölümde hesap tipimizi seçmemiz gerekiyor. Öncelikle Paypal'ın geçerli olduğu ülkeler listesinden Turkey'i seçiyoruz. Sonra For Online Shoppers yazan bölümdeki Start Now butonuna tıklıyoruz.


3a- Bu bölümde kişisel bilgilerimizi giriyoruz. Bu bölümler çok dikkatle doldurulması gereken kısımlar. Herhangi bir yanlışlık sonucunda hesabınız tehlikeye girebilir. First Name kısmına adımızı, Last Name kısmına soyadımızı, Address 1 kısmına adresimizi,
Adress 2 kısmı opsiyonel eğer adresiniz 1 kutuya sığmazsa onu kullanıyoruz, City kısmına bulunduğunuz şehiri,
State / Province / Region kısmına bulunduğunuz semti yazabilirsiniz,
Postal Code bölümüne posta kodumuzu yazıyoruz,
Country bölümü otomatik olarak geliyor oraya bişey yapmamıza gerek yok,
Primary Currency bölümü ödeme yapacağınız para birimi burası mecburen U.S. Dollars kalacak, Home Telephone bölümüne ev telefonumuzu 90 123 123 45 67 formatında giriyoruz, Work ve Mobile Telephone bölümleri opsiyonel girmesekte olur,
3b- Bu bölümde Paypal'a girişte kullanacağımız bilgilerimizi giriyoruz.
Email Address bölümü hayati önem taşıyor kesinlikle sağlam ve güvenilir bir adres giriyoruz, Re-enter Email Address kısmına adresimizi doğrulamak amaçlı bir daha giriyoruz, Password kısmı çok önemli bölümlerden birisi karmaşık, kimsenin çözemeyeceği bir şifre belirliyoruz,
Security Question 1 bölümünde şifremizi unuttuğumuzda bize sorulacak soruyu seçiyoruz, Answer 1 bölümüne cevabımızı giriyoruz ve kesinlikle unutmuyoruz, Security Question 2 bölümünde de farklı bir soru seçiyoruz,
Answer 2 bölümüne de bu sorumuzun cevabını yazıyoruz.

3c- Bu bölümde sözleşmelerin altında bulunan soruların iksini de YES'i seçip, Altda bulunan Enter the code as shown below bölümüne gördüğümüz resim kodundaki karakterleri yazıyoruz ve sağ alt köşedeki Sign Up yazısına tıklıyoruz. Eğer formumuzu hatasız doldurduysak üyeliğimizi almış bulunuyoruz. Burda hatırlatmamız gereken en önemli konu 18 yaşından küçüklerin Paypal.com hesabı alamamalarıdır. Lütfen 18 yaşından küçük iseniz bir büyüğünüzden yardım talep ediniz.


_________________
Kullanıcı profilini gör

2 Geri: PAYPAL HAKKINDA... Bir 20.01.08 21:04

Ge/\/!e

avatar
Admin
Admin
cansu bi dakka msnye gir ??


_________________Kullanıcı profilini gör

3 Geri: PAYPAL HAKKINDA... Bir 21.01.08 18:41

KaRaM

avatar
Süper Moderatör
Süper Moderatör
kredi kartsız alınmıyor yazmışsın fakat üyelik sırasında kredi kartı nu girilen bi yer görmedim yoksa kaçırımmı ve kredi kartsız kullanan birçok kişi gördüm ve son olarak bu paypal adresine para kazandırabilmek için bi siteeye girip reklamlara tıklamak falan gerekiyomuş bunuda bi açıklarsan çok ii olcak

Kullanıcı profilini gör

4 Geri: PAYPAL HAKKINDA... Bir 21.01.08 19:10

arkadaşım paypalda dediğim gibi farklı üyelik tipleri var eğer kişisel hesap açarsan kredi kartına ihtiyaç duymazsın yada banka kartına...ama böyle olduğunda sadece para gönderimi yapabilirsin yapılan ödemeleri alamazsın...


_________________
Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Similar topics

-

» DYNAVOX M3 CİHAZI HAKKINDA

Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz